Si te transformoni imazhet standarde te rrugeve nga Google ne nje video


Pranvera ka ardhur zyrtarisht dhe eshte koha te filloni te planifikoni udhetimet tuaja aventuriere rrugore. Qe do te thote se mund te kaloni kohe duke pare pamjen e rrugeve ne Google nepermjet Google Street View.
 
Ekziston nje zgjidhje tjeter virtuale me e thjeshte per ti pare keto rruge. Aplikacioni Hyperlapse Web do t’iu lejoje juve te krijoni levizjen e kohes se rrugeve virtuale qe do te gjeni ne Google Street View.
 
Ju mund ta shihni te gjithe udhetimin nga fillimi deri ne fund pa patur nevojen e ndalimeve. Studioja dixhitale e bazuar ne Toronto Teehan+Lax krijoi aplikacionin ekperimental.
 
Videoja e meposhtme iu jep nje orientim me te mire, pasi permbledh te gjitha imazhet e rrugeve nga Google. (PCWorld Albanian)

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale