Shërbimi Skano dhe Paguaj nga banka Raiffeisen, risi në pagesat e faturave

Skano dhe Paguaj

Çfarë është Skano dhe paguaj (Scan and Pay)?

Shërbimi më i ri inovativ i ofruar nga Raiffeisen Bank, ju ofron mundësinë për të paguar faturat përmes aplikacionit Raiffeisen ON, në një numër të gjerë dyqanesh brenda vendit.

Shërbimi Scan & Pay, i ndërtuar për përdorim në telefona Android dhe IOS, ju lehtëson të bërit pazar dhe ju ndihmon në shmangien e radhëve dhe shmangien e pagesave Cash. Scan and Pay ju mundëson të kryeni pagesa elektronike duke eleminuar nevojën për të paguar në kasat e supermarketit.

Mjafton të skanoni kodin QR të produktit dhe ju mund të kryeni pagesën për blerjet tuaja nga celulari, pa qenë nevoja të prisni në rradhë. Ky shërbim është falas për të gjithë klientët individë përmes Raiffeisen ON App.

Lexoni: Raiffeisen Bank në Kosovë dhe Shqipëri prezantojnë programin e përbashkët “Elevator Lab 2020”

Dyqanet që ofrojnë aktualisht këtë shërbim

 • Spar – qendra tregtare TEG dhe QTU
 • Neptun – qendra tregtare TEG
 • Shpresa AL – Të gjitha dyqanet dhe https://shop.shpresa.al/ në internet
 • Aladini – Në internet në https://aladini.al/
 • Globe Shop – Qendra Tregtare GLOBE
 • Max Optica – Qendra Tregtare QTU & Sheshi Wilson
 • Arteg – qendra tregtare TEG & Qendra Kristal
 • MAC (Orbico) – Rr. Sami Frashëri
 • Anais – Dyqani tek Rruga e Elbasanit
 • Miniso (Mirage Retail And Consulting) – qendra tregtare QTU
 • Buy Smart Store – Rr. Mine Peza
 • Alviero Martini – Të gjitha dyqanet
 • Fitness Amerikan – Rruga e Kavajës
 • Avatarë – Në internet në avatars.al

Si mund të paguaj nëpërmjet shërbimit Scan & Pay?

Scan & PAy ofron mundësinë e regjistrimit të të dhënave bankare dhe kartës së kreditit në aplikacion dhe më pas përdorimin e këtyre të dhënave për pagesat e blerjeve ne dyqan.

Për më shumë informacion, mund të vizitoni SCAN & PAY, në faqen zyrtare të bankës Raiffeisen.

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale