Shërbimi Skano dhe Paguaj nga banka Raiffeisen, risi në pagesat e faturave

Shërbimi Skano dhe Paguaj nga banka Raiffeisen, risi në pagesat e faturave

Skano dhe Paguaj

Çfarë është Skano dhe paguaj (Scan and Pay)?

Shërbimi më i ri inovativ i ofruar nga Raiffeisen Bank, ju ofron mundësinë për të paguar faturat përmes aplikacionit Raiffeisen ON, në një numër të gjerë dyqanesh brenda vendit.

Shërbimi Scan & Pay, i ndërtuar për përdorim në telefona Android dhe IOS, ju lehtëson të bërit pazar dhe ju ndihmon në shmangien e radhëve dhe shmangien e pagesave Cash. Scan and Pay ju mundëson të kryeni pagesa elektronike duke eleminuar nevojën për të paguar në kasat e supermarketit.

Mjafton të skanoni kodin QR të produktit dhe ju mund të kryeni pagesën për blerjet tuaja nga celulari, pa qenë nevoja të prisni në rradhë. Ky shërbim është falas për të gjithë klientët individë përmes Raiffeisen ON App.

Lexoni: Raiffeisen Bank në Kosovë dhe Shqipëri prezantojnë programin e përbashkët “Elevator Lab 2020”

Dyqanet që ofrojnë aktualisht këtë shërbim

 • Spar – qendra tregtare TEG dhe QTU
 • Neptun – qendra tregtare TEG
 • Shpresa AL – Të gjitha dyqanet dhe https://shop.shpresa.al/ në internet
 • Aladini – Në internet në https://aladini.al/
 • Globe Shop – Qendra Tregtare GLOBE
 • Max Optica – Qendra Tregtare QTU & Sheshi Wilson
 • Arteg – qendra tregtare TEG & Qendra Kristal
 • MAC (Orbico) – Rr. Sami Frashëri
 • Anais – Dyqani tek Rruga e Elbasanit
 • Miniso (Mirage Retail And Consulting) – qendra tregtare QTU
 • Buy Smart Store – Rr. Mine Peza
 • Alviero Martini – Të gjitha dyqanet
 • Fitness Amerikan – Rruga e Kavajës
 • Avatarë – Në internet në avatars.al

Si mund të paguaj nëpërmjet shërbimit Scan & Pay?

Scan & PAy ofron mundësinë e regjistrimit të të dhënave bankare dhe kartës së kreditit në aplikacion dhe më pas përdorimin e këtyre të dhënave për pagesat e blerjeve ne dyqan.

Për më shumë informacion, mund të vizitoni SCAN & PAY, në faqen zyrtare të bankës Raiffeisen.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0