Sherbimi i postes elektronike Gmail mund te jete ne prag te ndryshimeve - Business Magazine Albania

Sherbimi i postes elektronike Gmail mund te jete ne prag te ndryshimeve


Megjithese ka bere nje rindertim madhor para me teper se nje viti, Google mund te jete duke pergatitur ridizajnimin e Gmail ne desktop, Android dhe iOS.
 
Raportet per pamjen e re te klientit vijne nga “syte e shqiponjes” ne Android Police, qe ka verejtur shtimin e nje elementi te ri ne nderfaqen e perdoruesit per navigim ne nje sesion ne Google I/O ne mostrat e dizajnit te Android-it.
 
Ajo ndryshon mimikat e dizajnit te Gmail-it per iOS dhe Sparrow, klienti qendror per letra ne Gmail te cilin Google e bleu gjate vitit te kaluar. Nje perditesim ose ndryshim i Gmail-it per Android mund te kete kuptim dhe madje mund te ndodhe dhe sipas The Next Web nje ndryshim me i madh virtual eshte perpara per desktop dhe iOS.
 
The Next Web mori disa pamje qe tregojne qe Smart Labels ne Gmail te paraqitura gjate vitit 2011 do te behen tabe te ndryshme ne pjesen e siperme te inboxit. Kjo do ta beje me te lehte qasjen ne “All Mail” dhe do te zgjidhni te gjithe filtrat si social, reklamat dhe perditesimet.
Nga pamja, duket qe do te mund te sillte rregull ne inboxet e paorganizuar. Nese keni shume “labele” aktive ne Gmail, atehere kalimi mes shikimit per ato “labele” mund te jete i pavolitshem.
 
Perfundon tranzicioni ne Outlook.com, transferohen 150 petabajt te dhena
Ky dizajn me siguri do te mund te permiresonte gjerat. The Next Web paraqiti po ashtu nje pamje qe tregonte “smart labes” brenda dritares kryesore te Gmail ne Android. Mund te supozojme qe kjo ka gjase te bartet edhe ne iOS. (PC World Albanian)
 
 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0