Samsung shet për 5 minuta të gjitha njësitë e Galaxy Fold
Përditësuar së fundmi: 08/11/2019

Samsung shet për 5 minuta të gjitha njësitë e Galaxy Fold

Share
nga Eridon Elshani
Nën 08, 2019
-Manages Business Mag Kosovo
lexo me teper >

Telefoni i parë i palosshëm i Samsung, Galaxy Fold, po garon drejtpërdrejt kundër modelit të parë të Huawei të këtij lloji, Mate X, në tregun kinez.

Prodhuesi korean lançoi zyrtarisht Galaxy Fold në Kinë të premten.

Kina është vendi i 24-të ku Galaxy Fold ka debutuar në treg, duke u shitur për 2,293 dollarë.

Për krahasim, Huawei Mate X, i lançuar në datën 23 tetor, është i pajisur me rrjet 5G dhe është vetëm rreth 100 dollarë më i shtrenjtë, me çmim 2.400 dollarë.

Pretendohet se porosia fillestare që Samsung përgatiti për Kinën është rreth 20,000 njësi.

Zyrtarët e industrisë mobile pohojnë se Samsung shiti tërë stokun që kishte në dispozicion për njësitë Galaxy Fold.

Njëri ndër shitësit më të mëdhenj të Kinës Jingdong.com, tha që Galaxy Fold u shit për dy sekonda, ndërsa Samsung konfirmoi që të gjitha njësitë u shitën për pesë minuta.

KoreaHerald

Subscribe në kanalin tonë në YouTube


Evente