Samsung Galaxy S4, telefoni i se ardhmes - Business Magazine Albania

Samsung Galaxy S4, telefoni i se ardhmes


Ne Itali ka mberritur celulari i ri Galaxy S4, perla telefonike e Samsung. Funksione intuitive dhe bateri me jetegjate, procesor me i shpejte dhe super memorie.

Shtepia prodhuese koreane keshtu shpreson te kaloje suksesin e vellait me te vogel, S3, nga i cili deri tani jane shitur 40 milion cope ne te gjithe boten. Objektivi eshte ambicioz, te kalojne rekordin dhe te arrijne ne 60 milion.

Por bazat e suksesit jane, sipas te dhenave te treguara pas lancimit ne treg. Ne lancimin qe beri Samsung me shume ne Superstudio se ne Milano, moren pjese te ftuar si Raffella Carra, ish Miss Italia Cristina Chiabotto, Martina Stella dhe Giogio Pasotti.

Por te shohim me ne detaj karakteristikat e ketij smartfoni te brezit te fundit. “Nje smartfon duhet ta shoqeroje nje njeri gjate gjithe dites”,- shpjegon Carlo Barlocco, zv.President i shitjeve te Samsung ne Itali. “Ne e kemi menduar si nje shok jete per konsumatoret”.

Nder karakteristikat kryesore, eshte nje kamere e dyfishte prej 13 megapixel prapa dhe 2 perpara, nje sistem operativ Android i brezit te fundit dhe nje dizajn shume terheqes.

Ato qe e bejne nje mjet te pazevendesueshem S4 jane dhe sensoret, ne gjendje qe te monitorojne formen fizike te perdoruesit dhe kushtet ambjentale ku jeton.

Disa funksione regjistrojne ushtrimet fizike, ushqimin, madje dhe oret e gjumit ne menyre qe te qendrojne gjithnje te shendetshem. Samsung Galaxy S4 do te jete ne shitje ne Itali nga data 27 prill, do te jete me shume ngjyra dhe me cmimin 699 euro.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0