Rikthehet Jim Carrey, do të luajë rolin e Joe Biden - Business Magazine Albania

Rikthehet Jim Carrey, do të luajë rolin e Joe Biden

Aktori i mirënjohur amerikan, Jim Carrey do të luajë rolin e kandidatit demokrat dhe ish-zv presidentit Joe Biden gjatë këtij sezoni në  “SNL (Saturday Night Live)”. Ky emision rikthehet në një kohë që do të zhvillohen edhe zgjedhjet presidenciale të vitit 2020 në Shtetet e  Bashkuara të Amerikës. Do të shfaqet premierë me pesë episode rresht përpara zgjedhjeve më 3 nëntor.

Carrey është një zgjedhje befasuese, duke marrë parasysh që ai nuk është pjesë e kastit dhe se ish-anëtari i kastit Jason Sudeikis është i njohur për rolin e Biden. Sidoqoftë, “SNL” njihet për prurjet e reja për të luajtur personazhe të rëndësishme, nga Robert de Niro si Robert Mueller, Brad Pitt si Dr. Anthony Fauci dhe, natyrisht, Alec Baldwin si President Donald Trump.

SNL po planifikon të ketë një audiencë të kufizuar në studio në Rockefeller Center për këtë sezon, i 46-ti në televizion njoftoi NBC. Do të jetë hera e parë që “SNL” transmetohet nga “Studio 8H” që prej muajit mars, për shkak të pandemisë së koronavirusit. Pas ndërprerjes së transmetimeve, “SNL” zhvilloi shfaqje virtuale.

CNN

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0