Revista prestigjioze Time ka shpallur këngëtaren e famshme Taylor Swift si njeriun e vitit 2023 - Business Magazine Albania

Revista prestigjioze Time ka shpallur këngëtaren e famshme Taylor Swift si njeriun e vitit 2023

Këngëtarja e mirënjohur amerikane Taylor Swift është shpallur njeriu i vitit 2023 nga revista Time.  Gjatë këtij viti Ylli I muzikës pop, turneu Era i së cilës i tha siguroi asaj në fitim bruto me vlerën e mbi një miliardë dollarëve,  u perfeksionua në çdo aspekt.

Taylor Swift gjeti një mënyrë për të kapërcyer kufijtë dhe për të qenë burim drite. Ajo është nga ata personat e rrallë që janë edhe shkrimtari edhe heroi i historisë së tyre. Shumë nga ato që Swift arriti këtë viti ekzistojnë përtej çdo matjeje.

U angazhua që ëndrrat, ndjenjat dhe përvojat e njerëzve, veçanërisht grave që ndihen të nënvlerësuar, të vlenin, ‘ u shpreh kryeredaktori i revistës time Sam Jacobs.

Përveç turneut të saj të famshëm, që i solli të ardhura jo vetëm asaj por edhe qyteteve ku u mbaj, Swift ka shënuar rekord edhe në shitjen e albumit 1989 me këngë të riregjistruara.

Bota qau, qeshi, kërceu dhe këndoi me të. Për Swift ky është kulmi, shkruhet në shkrimin përkatës të revistës. Nuk jam ndjerë kurrë më parë kaq krenare e lumtur, e përmbushur për sa i përket krijimtarisë si dhe e lirë, u shpreh ajo për redaktorin e Times Sam Lanksy.

Swift u zgjodh nga prestigjiozja Time në një listë me nëntë kandidatë, mes të cilëve edhe presidenti kinez Shi Xhinping, Vladimir Putin, Barbie si dhe aktorët dhe shkrimtarët grevistë të Hollywood-it.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0