Raiffeisen Bank Albania hap thirrjet për aplikime për t'u bërë pjesë e "Elevator Lab Challenge" - Business Magazine Albania

Raiffeisen Bank Albania hap thirrjet për aplikime për t’u bërë pjesë e “Elevator Lab Challenge”


Elevator Lab është emri i programit të akselerimit të grupit Raiffeisen Bank International (RBI), i cili filloi së pari në Qershor të vitit 2017. Me një akses potencial në 14 tregje të ndryshme, Elevator Lab është tashmë nxitësi më i madh korporativ i fintech në Europën Qendrore dhe Lindore (CEE).

Në vitin 2018, Elevator Lab hyn në sezonin e dytë edhe një herë, Grupi RBI po bën thirrje për aplikime të fintech ndërkombëtare nga fusha të ndryshme. Këtë vit, Grupi RBI dëshiron të përqëndrohet në ekosistemet fintech në Europën Qendrore dhe Lindore. Rrjedhimisht, Raiffeisen Bank Albania po lançon një sfidë ekskluzive të Elevator Lab për tregun shqiptar.

APLIKONI TANI për Elevator Lab Challenge dhe fitoni jo vetëm një çmim në të holla dhe një WILD CARD ekskluzive për raundin e fundit të përzgjedhjes të programit të akselerimit të Grupit RBI në Shtator të 2018, por gjithashtu një udhëtim në Vienë më 27 dhe 28 Gusht 2018 duke përfshirë trajnimin e pitch para raundit të fundit përzgjedhës.

Përfitimet kryesore

Bëhuni pjesë e Elevator Lab dhe përfitoni nga benefitet ekskluzive e vendosura në dispozicion, duke përfshirë vizibilitetin tek drejtuesit e Raiffeisen Bank Albania dhe feedback nga ekipi lokal i Elevator Lab.

 • Për finalistët

o Rritja e ndërgjegjësimit të markës duke u përmendur në artikujt dixhitalë dhe të shtypur dhe kanalet e mediave sociale të bankës Raiffeisen.

o Të qëndroni në kontakt me dhe duke fituar njohuri nga menaxherët e nivelit të lartë të bankës dhe kompanive të tjera inovative

 • Për fituesin

o Çmimi prej € 5,000

o WILD CARD për raundin e fundit të përzgjedhjes të programit të akselerimit të grupit RBI, Elevator Lab

o Udhëtim në Vjenë për trajnimin e pitch përpara raundit të fundit të përzgjedhjes

Po kërkohet

Po kërkohet për startup-e me produkte dhe teknologji të reja të provuara në fintech. “Elevator Lab Challenge” në Shqipëri është pjesë e “Elevator Lab”, programit të akselerimit ndërkombëtar të fintech të grupit Raiffeisen Bank International. Prandaj, bashkimi me sfidën rajonale të “Elevator Lab Challenge” mund të jetë një hap para për fillimin e ndërmarrjeve shqiptare për të shkallëzuar rastet e tyre të biznesit deri në një nivel ndërkombëtar.

Shtrirja

Në fazën e parë, do të bëhet një proces i brendshëm përzgjedhës për të identifikuar startup-et më premtuese që do të marrin pjesë në Elevator Lab Challenge. Në këtë mënyrë, të gjithë aplikuesit marrin vizibilitet të plotë tek drejtuesit më të lartë të Raiffeisen Bank Albania. Gjatë finaleve, TOP 5 më të mirët do të paraqesin rastet e përdorimit të tyre dhe fituesit do të përzgjidhen, bazuar në performancën e pitch-it live.

25 Prill 2018

» Fillon faza e aplikimit

23 maj 2018

»Përfundon faza e aplikimit

31 maj 2018

»Pitch-et finaliste përpara jurisë së Elevator Lab

Qershor 2018

»Ceremonia e fituesve

Juria e Elevator Lab

5 finalistët do të vlerësohen nga një juri, e cila përfshin anëtarët e Bordit dhe menaxherët e lartë nga Raiffeisen Bank Albania, pjesëmarrës nga Raiffeisen Bank International dhe ekspertë të teknologjisë, inovacioneve dhe startup-eve në Shqipëri.

 • Christian Canacaris – CEO, Raiffeisen Bank Albania
 • Egon Lerchster – COO/CIO, Raiffeisen Bank Albania
 • Migena Kuka – Head of Corporate & SE Products, Raiffeisen Bank Albania
 • Alda Shehu – Kreu për Financat, Raiffeisen Bank Albania
 • Anila Hoxha – Kreu për Sigurinë, Raiffeisen Bank Albania
 • Erion Serti – Kreu për IT, Raiffeisen Bank Albania
 • Resmi Hibraj – Kreu i Cards Business dhe E-Banking, Raiffeisen Bank Albania
 • Rigers Kristo – Kreu i Treasury Sales, Raiffeisen Bank Albania
 • Maximilian Schausberger – Udhëheqës i Programit Elevator Lab, Raiffeisen Bank International
 • Sokol Vladi – Menaxher i Përgjithshëm i Microsoft Albania
 • Gerti Boshnjaku
  Themelues & CEO pranë Neë Media Communications shpk
  Themelues i Business Magazine Albania
  Drejtor i Startup Grind Tirana
 • Kushtrim Shala
  Bashkë – Themelues i Albanian ICT Aëards, Editor pranë PCËorld Albanian.
  Aktivist i ICT dhe entuziast për startup entuziast

Për më shumë informacion klikoni: http://www.elevator-lab.com/al/

Për të aplikuar klikoni këtu.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0