Pse Nissan është një ndër veturat më të pasigurta në botë?


Pronarët e modelit Titan që është lançuar këtë vit nga Nissani, duhet të kenë kujdes të mos përplasen, sepse jeta e tyre mund të jetë në rrezik.

Në simulimin e ndeshjes, vetura që lëvizte me vetëm 65 kilometra në orë e që u përplasur me murin, mbeti me dëmtime të mëdha.

Ky Nissan nuk ofron siguri për shoferin, meqë në kukullën që u shfrytëzua në eksperiment, janë lënë shenja që tregojnë për plagë të mëdha në të dyja këmbët.

Instituti që merret me vlerësimin e sigurisë, e ka vlerësuar këtë makinë me nivel marxhinal, që i bie se është e pasigurtë.

burimi: insajderi.com

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale