Prezantohet Nokia Lumia 925, karakteristikat dhe cmimi - Business Magazine Albania

Prezantohet Nokia Lumia 925, karakteristikat dhe cmimi


Nokia Lumia 925 eshte smartfoni me i ri me sistem operativ Windows Phone 8, i cili u prezantua eskluzivisht bashke me karakteristikat teknike dhe cmimin gjate nje konference ne Londer.

Bashke me ‘vellain e madh’, Nokia Lumia 928 qe do te jete eskluzive vetem per amerikanet, permban perberes te ndryshem ne skede. Karakteristika e tij eshte trupi mjaft i holle, i lehte dhe metalik me mbizoterim te aluminit.

Me nje cmim prej 469 euro ofrohet si nje evolucion i modelit te vleresuar Nokia Lumia 920 qe ka ecur shume mire muajt e kaluar. Nokia Lumia 925 ka lene menjane polikarbonatin dhe materialet plastike duke synuar direkt metalin dhe aluminin qe tshme eshte perdorur gjeresisht prej vitesh ne disa modele te lavdishme te E-Series.

Pasi shqyrtoi HTC One dhe pas futjeve metalike te iPhone, edhe Nokia erdhi me alumin dhe ofron shume permiresime ne nivelin hardware. Ne krahasim me Nokia Lumia 920 eshte 50 grame me i lehte dhe me i holle.

Cilat jane specifikat e montuara ne brendesi te Nokia Lumia 925? Nokia Lumia 925 eshte e pajisur me nje procesor Snapdragon S4 Pro dual core prej 1.5GHz me 1GB Ram, fotokamere 8,7 megapixel me stabilizim optik OIS, flash, autofocus dhe videorecording Full HD 1080p, btarei 2000mAh, nje ekran me prekje 4,5 polesh me rezolucion diagonal 1280×768 pixel me teknologji ClearBlack dhe mbrojtje Gorilla Glass 2 qe mund te manipulohet duke e mbeshtjellur me dicka pasi ka ndjeshmeri te larte.

Fotokamera percaktohet si Smart Cam sepse perfshin jo vetem nje pulsant fizik, por dhe disa funksione dhe karakteristika te tjera.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0