Prezantohet kompjuteri me i vogel tablete ne Windows 8 - Business Magazine Albania

Prezantohet kompjuteri me i vogel tablete ne Windows 8


Kompania “Acer” ka prezantuar kompjuterin tablete “Acer Iconia W3”. Fale ekranit te vet 8.1 inc me rezolucion 1280×800 pixel aparati u be kompjuteri tablete me i vogel nen menaxhimin e Windows 8.
 
“Iconia W3” peshon 540 gram dhe ka nje trashesi prej 1.35 cm. Kompjuteri tablete mund te shnderrohet ne nje laptop duke lidhur me te tastieren. Ajo nuk eshte e perfshire ne kompletin e pajisjes dhe shitet si nje aksesor suplementar.
 
Kompjuteri tablete eshte i pajisur me nje procesor dual-core “Intel Z2760”, me 2 kamera 2 megapixel, me modulin e Bluetooth-it dhe hyrjet mikro-USB dhe mikro-HDMI. Bateria e aparatit mban deri ne 8 ore.
 
Kompjuteri tablete “Iconia W3” do te dale ne shitje ne qershor dhe do te kushtoje 329 €.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0