Prej 15 marsit nuk do te kete me Messenger - Business Magazine Albania

Prej 15 marsit nuk do te kete me Messenger


Prej shume kohesh ky lajm qarkullonte ne rrjet, por data e sakte ka ardhur vetem sot, qe nga data 15 mars te 2013-es chati historik i Mesenger do te mbyllet dhe perfundimisht do te integrohet me Skype.

Gjithcka do te ndodhe nen catine e Microsoft, koloseut amerikan qe ne tetor te 2011-es bleu per 8,5 miliard dollare platformen e njohur per videoo-thirrjet online.

Pra Skype do te zevendesoje veteranin e komunikimit te Windows Live Messenger, sherbim i cili lindi ne 1999-en dhe qe sot numeron me shume se 100 milion perdorues.

Microsoft ka bere te ditur se vetem ne Kine do te jete i mundur vazhdimi i komunikimit me Messenger, ndersa perdoruesit e pjeses se mbetur te botes nga marsi do te duhet te vazhdojne me Skype.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0