Perdorni nje numer Google Voice per te mos ekspozuar numrin tuaj te telefonit - Business Magazine Albania

Perdorni nje numer Google Voice per te mos ekspozuar numrin tuaj te telefonit


Nje nga menyrat me te mira per te mos e ekspozuar numrin tuaj eshte perdorimi i Google Voice.
 
Kur regjistroheni per Google Voice, veprim te cilin mund ta kryeni permes nje llogarie te re ose ekzistuese ne Google/Gmail, do t’ju shfaqet opsioni i zgjedhjes se nje numri te ri telefoni (Mund te bartni edhe nje numer ekzistues, por kjo nuk eshte pjese e kesaj teme).
 
Numrin tuaj Google Voice mund ta perdorni ne rastet kur doni te regjistroheni ne nje faqe online dhe ju kerkohet numri i telefonit. Nese nuk doni te jepni numrin tuaj personal, qofte ate te celularit, qofte ate te shtepise, mund te perdorni Google Voice.
 
Kjo alternative vlen veçanerisht per njerezit te cilet jane te shqetesuar mbi privatesine. Per shembull, ndoshta ju nuk deshironi te bezdiseni nga telemarketeret, apo thjesht nuk deshironi qe kontaktet tuaja personale te jene te ekspozuara ne rastet kur nje haker mund te nderhyje ne faqen ku jeni regjistruar.
 
Avantazhi i Google Voice eshte se, sa here qe dikush i telefonon atij numri, do te njoftoheni vetem me email. Me pas mund te hyni online dhe te kontrolloni mesazhet zanore. Skype nxjerr versionin testues per video-mesazhe.
 
Disavantazhi qendron ne rastet kur deshironi te blini dicka online. Nese numri juaj i telefonit nuk perkon me ate qe eshte regjistruar ne karten e kreditit, porosia mund te mos kryhet. (PCWorld Albanian)
 
 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0