Ora ideale: Kur duhet të flenë shenjat e horoskopit?

Ora ideale: Kur duhet të flenë shenjat e horoskopit?


Çdo person ka më shumë gjasa të shkojë në shtrat për të fjetur në kohë të ndryshme bazuar në shenjën e tyre. Ndaj dhe ne po ju tregojmë se kur është koha më e mirë për të shkuar në shtrat, bazuar në shenjën tuaj të horoskopit.

Supozojmë se do të zgjoheni në orën 7:00 të mëngjesit, kështu që:

Dashi mund t’ia dalë me 4 orë gjumë, prandaj mund të shkojë të flejë në orën 2:00-3:00 të mëngjesit.

Demi ka nevojë për të paktën 7 orë gjumë, kështu që duhet të flejë që në orën 23:00.

Binjakët kanë nevojë për 6 orë gjumë, kështu që duhet të flenë rreth orës 1:00.

Gaforrja ka nevojë për 8 orë gjumë për t’u çlodhur kështu që duhet të flejë në orën 23:00.

Luanit i mjaftojnë 7 orë gjumë, kështu që mund të shkojë të flejë në orën 24:00.

Virgjëresha mund të durojë disa ditë me vetëm 3-4 orë gjumë, por do të vijë momenti që do të dorëzohet keq. Gjithsesi fjetja në orën 4:00 është e zakonshme për virgjëreshat.

Në mënyrë për të dhënë maksimumin e tyre, Peshoret duhet të flenë në orën 23:00.

Akrepi në përgjithësi kanë probleme me gjumin dhe zgjimin në mëngjes. Në mënyrë që të bëjnë tetë orë gjumë Akrepët duhet të flenë në orën 22:00.

Një Shigjetar duhet të bëjë të paktën gjashtë orë gjumë në natë, që do të thotë se duhet të shkojë në shtrat në orën 1 të mëngjesit.

Pa marrë parasysh se kur shkojnë në shtrat Bricjapi duhet të flejë 7 orë. Kjo do të thotë se nëse një Bricjap duhet të jetë në orën 7 të mëngjesit në punë, ai duhet të flejë në 24:00.

Ujori është fizikisht dhe mentalisht më energjik në krahasim me shenjat e tjera të zodiakut, që do të thotë se kjo shenjë mund të flejë rreth orës 3 të mëngjesit, të zgjohet në 7 dhe të vazhdojë të kalojë ditën sikur ka bërë gjumë 8 orë.

Koha mesatare e Peshqve është 10 orë, që do të thotë se ata duhet të flenë në orën 21:00.

/YourTango

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0