Nokia Asha 501 do te dale ne qershor ne me shume se 90 vende te botes per 99 $ - Business Magazine Albania

Nokia Asha 501 do te dale ne qershor ne me shume se 90 vende te botes per 99 $


Ne nje event ne Nju Delhi, drejtori i Nokia-s Stephen Elop ka lajmeruar nxjerrjen e pajisjes Nokia Asha 501.
 
Sipas tij dizajni eshte frymezuar nga Lumia dhe eshte hapi i pare ne kapitullin e ri te Asha. Pajisja ka nje procesor 1GHz dhe 512 MB RAM.
 
Ka nje ekran 3 inc 320×240 pixel dhe pjesa me e forte e telefonit mund te jete bateria. Asha 501 raportohet se ka nje jetegjatesi baterie prej 17 oresh duke folur dhe 48 dite “standby”.
 
Pajisja ka gjithashtu bateri qe hiqet si dhe nje karte 4 GB microSD brenda. Versioni origjinal do te jete vetem 2 G, ndersa pritet te dale edhe nje tjeter Dual-SIM.
 
Asha 501 do te dale ne qershor ne me shume se 90 vende te botes dhe do te kushtoje 99$. (PCWorld Albanian)

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0