New Media Communications bëhet partner me platformën Google Cloud - Business Magazine Albania

New Media Communications bëhet partner me platformën Google Cloud

New Media Communications është tashmë partner me platformën Google Cloud.

New Media ndërton platforma komunikimi online dhe offline, të cilat mund të jenë website dhe aplikacione për biznese që kanë nevojë të prezantohen online & offline, të promovojnë veten dhe të mund të kryejnë aktivitet në internet apo kudo tjetër, të tillë si shitje apo këmbime te tjera.

Drejtuesit e kompanisë tregojnë se, “Platforma Cloud mundëson krijimin e shpejtë të projekteve digjitale, nga faqet e internetit tek aplikacionet më komplekse. Infrastruktura e Google Cloud është e njëjtë me atë të Google, e cila mundëson miliarda rezultate në kërkim, bën të mundur transmetimin e 6 miliardë orëve video në muaj dhe menaxhimin e 425 milionë llogarive të Gmail”.

Pse platforma Google Cloud?

 • Çmime më të lira se platformat e tjera.
 • Ekzekutim i zgjeruar.
 • Përfitim, sepse përdoret edhe në lëvizje.
 • Network privat.
 • Angazhim për zhvillimin e vazhdueshëm.
 • Kontrolli dhe Siguria.
 • Redundant Backups (krijimi i kopjeve të vazhdueshme të të dhënave)

G Suite ndihmon biznesin tuaj të rritet

Që nga viti 2007, G Suite përdoret nga 7 milionë biznese, nga startup-et me 10 përdorues deri tek Fortune 500, në të gjitha industritë, nga media, shitjet me pakicë, prodhimi deri te bankat dhe qeveritë. Nuk ka asnjë platformë tjetër në treg që mund të mundë G Suite të Google.

G Suite është përgjigjja e Google për një numër problemesh të ndryshme produktiviteti, me të cilat përballen më së shumti ndërmarrjet dhe organizatat. Me një grup mjetesh, ai ofron zgjidhje për email, përpunimin e fjalëve, spreadsheets, prezantime, kalendarët e përbashkët, ruajtjen e Clouds dhe shumë më tepër. 

Përfitimet e G Suite, NMC është rishitës i G Suite

 • Merrni një Email biznesi. Ju mund t’i jepni biznesit tuaj një imazh profesional.
 • Hapësira e pakufizuar e ruajtjes. G Suite është një platformë me bazë cloud, dhe nuk ka kufizim në memorie për fotot, skedarët, dokumentet dhe postat elektronike.
 • Përmirësimi i bashkëpunimit në ekip.
 • Siguria e Zgjeruar e të Dhënave.
 • Kursimi i kostos.

New Media si partner i Google Cloud Platform ofron:

Menaxhim i të gjithë procesit të implementimit të Google Cloud nga ana e klienitit

Mbështetje dhe mbajtja e përgjegjegjësisë për problemet e klientit

∙Një shërbim faturimi që përputhet me kërkesat specifike të klientëve dhe në

monedha lokale

∙ Një larmi mënyrash për të dhënë mbështetje, duke përfshirë mbështetjen themelore të faturimit pa pagesë,

paketat e paguara dhe komunitetet e zhvilluesve.

Oferta paketash

Të gjithë klientët e GCP marrin mbështetje themelore falas. Ju mund të përdorni paketat premium mbështetëse, të cilat i japin qasje 1: 1 një ekipi inxhinierësh ekspertë.

Çështjet e faturimit

Specialistët tanë të faturimit janë në dispozicion për t’iu përgjigjur pyetjeve tuaja në lidhje me llogarinë tuaj, cilësimet,faturat dhe pagesat.

Ne duam t’ju ndihmojmë të përfitoni sa më shumë nga prova juaj falas. Bëni një bisedë me ekipin tonë  për të marrë udhëzim teknik.

Kontrolloni ndërprerjet e shërbimit

Kontrolloni Panelin e Statusit për ndërprerjet, që ju i dini se ndoshin. Ju gjithashtu mund të regjistroheni në Cloud Incidents JSON Feed ose RSS Feed për t’u update-uar.

-Përkrahja e komunitetit

Rishikoni forume në internet për mbështetje nga entuziastët e GCP, ekspertët dhe punonjësit e Google.

G Suite

Mbështetja nga një person konkret përfshihet në pagesën, që ju bëni për G Suite.

Qendra e Ndihmës së Administratorit tonë është e mbushur me artikuj dhe përgjigje për t’ju ndihmuar të vendosni dhe përdorni mjetet dhe shërbimet e G Suite

Verifikimi i domeinit tuaj

Verifikimi është i thjeshtë për t’u bërë dhe siguron që vetëm ju mund të përdorni emrin e domain.

Përcaktimi i e-maileve me regjistrime MX

Nëse përdoruesit tuaj nuk marrin email në adresën e tyre të re G Suite, regjistrimet MX mund të jenë fajtori.

Integrimi Outlook dhe Shkëmbimi me G Suite

Merrni detaje për përdorimin e Outlook për të menaxhuar e-mailin, kalendarët dhe kontaktet e G Suite, duke vendosur email në dy inbox-e dhe duke përdorur dërgim të shumëfishtë.

Rivendosja e fjalëkalimeve

Shikoni hapa të thjeshtë për të rivendosur fjalëkalimin e një përdoruesi nëse ata e harojnë ose nëse mendojnë se llogaria e tyre ka qenëe komprometuar.

Përcaktimi i çështjeve të pagesave dhe faturimit

Zgjidhja e problemeve me një llogari ose shërbime të pezulluara, përfshirë sigurimin që keni vendosur një formë të vlefshme pagese.

Platforma Google Map

Të gjithë përdoruesit marrin mbështetje falas të Google, i cili përfshin përgjigje një-orëshe për çështje kritike dhe 24×5 mbështetje online. Ju gjithashtu mund të përdorni një mbështetje teknike të bazuar në komunitet.

Pyetje për Platformën Google Map

Lexoni detaje se si mbështetja falas e Google është zgjeruar për të përfshirë të gjithë klientët në një faturë llogarie, përfshirë ata që përdorin Platformën Google Map falas.

-Përkrahja e komunitetit

Merrni përgjigje nga entuziastë të Platformës Google Map, ekspertë dhe punonjës të Google në Stack Overflow.

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #26 - Korrik 2021

Ditët e nxehta të kësaj vere mund t’i freskoni me artikujt e revistës 26 të Businessmag. Një numër i pasur me artikuj rreth sipërmarrjeve në fusha të ndryshme, por edhe profileve interesante të sipërmarrësve. Që në kopertinë vini re dy djem që po çojnë përpara sipërmarrjen e ngirur nga prindërit. Një model për t’u ndjekur nga shumë sipërmarrje të tjera. Idetë e reja, nismat e reja në biznes sot janë më të rëndësishme se kurrë për të mundësuar suksesin.
Zhvillimet në disa tregje mund t’i gjeni në brendësi të revistës. Të tilla janë tregjet e real estate dhe ai i shërbimit postar.

Zhvillimet në fushën e teknologjisë këtë vit vijnë me 10 gjetjet më të rëndësishme teknologjike, të cilat janë orientuar shumë drejt zhvillimeve shëndetore.

Diaspora vjen me profilin e një sipërmarrëseje në fushën e stilimit dhe qepjes së veshjeve. Ornela ka arritur të hapë tre dyqane shërbimi, ku përshtaten brandet më të mëdha sipas nevojave të klientit.

Edukimi është një temë e prekur nga ne në këtë numër, pasi sfidat e edukimit në këtë vit pandemik kanë qenë të mëdha. Sjellim dy akademi me zhvillimet e tyre dhe qasjen ndaj edukimit gjatë pandemisë, si dhe mundësinë e edukimit të fëmijëve në format më të mira të mundshme.

Në brendë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0