Mos besoni ne promovimin ekstravagant! - Business Magazine Albania

Mos besoni ne promovimin ekstravagant!


Gjithmone ekziston joshja per te bere deklarata qe ushqejne sensacionet apo marrim vendime ekzekutive qe ndjekin promovimin ekstravagant dhe trendet. E kam gjetur se kjo eshte gjeja me e mire per tu bere edhe nese nuk eshte ne favorin tend nga nje perspektive afatshkurter sepse ajo nderton nje baze besimi nga pikepamja afatgjate. Dhe ky eshte pikerisht kuadri ku une operoj.

Per shembull, se fundmi, mu propozua te shfrytezoj deklarimet e Kim Kardashian se “telefonat BlackBerry jane “zemra dhe shpirti i saj” apo te flas per planet tona per tu futur ne tregun kinez sado qe keto plane jane paraprake.

Jam mirenjohes ndaj besnikerise se Kim-it dhe e respektoj pasionin e saj per BlackBerry por nuk eshte koha e duhur per ne te perqendrojemi ne tregun e konsumit. Tani fokusi jone eshte ne zgjerimin e bazes sone legjendare te sigurise me ane te zgjidhjeve te reja per biznesin. Asgje nuk na ben ne te lekundemi nga kjo strategji.

Kjo nuk do te thote se ne po heqim dore nga fansat e telefonit tone. Por ne nuk mund dhe nuk do te ndjekim sensacionin. Sa i takon Kines, jeni te sigurte se ne po zhvillojme nje plan te miremenduar qe do te marri parasysh shume faktore perfshire operimin ne kohen e duhur dhe strategjine tone afatgjate. Ne nuk do te nxitohemi vetem sepse kjo eshte ngacmuese apo te largohemi prej saj per arsye sigurie.

Gjithmone do te ndjek nje perqasje llogjike dhe nje pikepamje afatgjate. Sado dritheruese dhe imagjinuese promovimi ekstravagant mund te jete dhe sado qe une mund ta le turmen te me diktoje taktikat e mia, nje gje e tille do te kete efekte negative nga pikepamja afatgjate.

Krijo besim dhe ji i qarte ne prioritetet e tua dhe dije se vendimi i duhur ne kohen e gabuar eshte ende vendimi i gabuar. Kjo filozofi duhet tju sherbeje ju dhe organizates suaj gjithashtu pavaresisht se ne cfare situate jeni.

* Drejtues Ekzekutiv & CEO i BlackBerry

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0