Microsofti mund ta ule cmimin e Windows 8 per partneret OEM - Business Magazine Albania

Microsofti mund ta ule cmimin e Windows 8 per partneret OEM


Si duket Microsofti nuk eshte edhe aq i kenaqur me shitjen e laptopeve ekzistues me sistem operativ Windows 8, keshtu qe thuhet se do te ofroje zbritje per sistemin e vet operativ per partneret OEM.
 
Ideja eshte qe me cmim me te ulet te krijohet kerkese me e madhe dhe te ofrohet nje shtyse per partneret OEM qe te zhvillojne pajisje me kete sistem operativ. 
 
Sic percjell Wall Street Journal, sipas burimeve te kesaj gazete, Microsofti per pajisjet me te vogla se 10,8 ince me heret ka shitur Windows 8 dhe paketin Office per 120 dollare, ndersa me zbritje ky cmim tani do te duhej te jete vetem 30 dollare. 
 
Per pajisjet me te medha se 10,8 ince, cmimi do te mbetej i njejte, por nuk do te perfshihet Office.
 
Edhe pse Microsofti nuk ka komentuar keto pohime, duket qe shtimi i tableteve te lire Android dhe laptopeve Chromebook do te mund ta shtyje Microsoftin per te ndryshuar strategji. (PCWorld Albanian)

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0