Microsoft ironizon themeluesin e Facebook-ut Mark Zuckerberg - Business Magazine Albania

Microsoft ironizon themeluesin e Facebook-ut Mark Zuckerberg


Ditet e fundit degjuam per “Facebook Home”, qe eshte nje seri aplikacionesh per Android qe te lejojne te menaxhosh profilin tend ne kete rrjet shoqeror ne menyre me komode.
 
Per me teper te gjitha keto jane te grumbulluara si nje aplikacion i vetem. Gjithsesi nuk iu desh shume kohe Microsoft-it per ta “ngacmuar” kompanine dhe CEO-n e saj Mark Zuckerberg.
 
Ne nje cicerime ne Twitter, Windows Phone permend fjaline e thene nga Zuckerberg se “Facebook Home” do te jete i perqendruar rreth njerezve.
Ideja eshte se Windows Phone 8 eshte i krijuar ne menyre te tille qe t’iu lejoje perdoruesve ta sistemojne si duan vete smartfonin e tyre me ane te ekranint te pare, Tiles, People hub etj.
 
Gjithsesi Microsoft-i eshte nje partner i Facebook-ut ne shume projekte si integrimi i Bing ne motorin e kerkimit te rrjetit social, ose ai me i fundit i cili eshte Instagram-i per WP.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0