Mesoni se si te jeni te suksesshem ne Twitter - Business Magazine Albania

Mesoni se si te jeni te suksesshem ne Twitter


 
Keto dite nuk mund te ankohemi se kemi mungese te informacioneve, por ndoshta eshte e veshtire te arrish tek informacionet e duhura ne kohen e duhur.
Tani rrjeti social Twitter eshte duke u perdorur mjaft shume nga shqiptaret dhe shume biznese mund ta shohin si vend mjaft te mire perhapjen e tyre ne kete rrjet shoqeror, per te pasur sa me teper qasje tek nje audience shqipfolese.
Per te perfituar sa me teper nga ky sherbim, jane te nevojshme teknika te ndryshme.
Pikerisht per kete eshte synuar te jete ky artikull.
Nje prezantim i postuar ne Slide Share nga Steve Buttry, http://www.slideshare.net/slideshow/embed_code/16528188?rel=0,  i cili mban titullin e redaktorit per transformimin dixhital ne Median e Pare Dixhitale, mund te ju hyje ne pune pikerisht per kete.
Ndoshta shumekush qe e perdor Twitter-in ndodhet larg ndonje biznesi dhe mund te mendoje qe ky prezantim nuk eshte per te. Mund t’i themi me lehtesi qe kjo nuk eshte ashtu, pasi ky prezantim mund te jete i dobishem edhe per ju.
Do te na interesonte te dinim se si iu eshte dukur prezantimi, pasi ta keni mbaruar se lexuari. Mos ngurroni te na shkruani mendimin tuaj ne komente per te. (PC World Albanian)

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0