Larry Page kunder Facebook - Business Magazine Albania

Larry Page kunder Facebook


Larry Page, drejtor i Google, nuk ben shume shpesh intervista por kur i ben, nuk kursehet fare. Ne nje interviste te re me Wired, Page ka folur per shume tema, perfshire dhe paaftesine e Facebook per te nxjerre produkte te reja.

Ndersa Page pranon se Facebook eshte i forte ne fushen sociale, deklaroi gjithashtu se Facebook po ben nje pune te keqe me produktet e tjera. Page nuk iu referua Graph Search, por githsesi ka treguar shqetesim ne aftesine e Facebook per te konkurruar ne fushen e kerkimit.

Nje pjese e mire e intervistes eshte e fokusuar ne Google X, laboratori top-sekret i Google, nje vend ku sipas Wired, Page kalon pjesen me te madhe te kohes duke zhvilluar iniciativat e reja te Google sic jane makinat pa shofer. Ai tha se eshte i shqetesuar ne menyren e menaxhimit te kompanive sot, kur u hap tema e qasjes se kompanive.

Ai tha se :”Nje pjese e madhe e punes sime eshte te bej qe njerezit te fokusohen jo vetem ne gjerat shtese te permiresimeve”. Ai tha se formula e Apple ndryshon nga ajo e Google. Ndersa pyetjes mbi luften termoberthamore te Steve Jobs, ai iu pergjigj :”Sa mire po shkon?”.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0