Larry Page kunder Facebook » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Përditësuar së fundmi: 19/01/2013

Larry Page kunder Facebook

Share
nga Admin
Jan 19, 2013
Business Magazine Albania constitutes an online periodical publication of business related articles. It is the first of
lexo me teper >

Larry Page, drejtor i Google, nuk ben shume shpesh intervista por kur i ben, nuk kursehet fare. Ne nje interviste te re me Wired, Page ka folur per shume tema, perfshire dhe paaftesine e Facebook per te nxjerre produkte te reja.

Ndersa Page pranon se Facebook eshte i forte ne fushen sociale, deklaroi gjithashtu se Facebook po ben nje pune te keqe me produktet e tjera. Page nuk iu referua Graph Search, por githsesi ka treguar shqetesim ne aftesine e Facebook per te konkurruar ne fushen e kerkimit.

Nje pjese e mire e intervistes eshte e fokusuar ne Google X, laboratori top-sekret i Google, nje vend ku sipas Wired, Page kalon pjesen me te madhe te kohes duke zhvilluar iniciativat e reja te Google sic jane makinat pa shofer. Ai tha se eshte i shqetesuar ne menyren e menaxhimit te kompanive sot, kur u hap tema e qasjes se kompanive.

Ai tha se :”Nje pjese e madhe e punes sime eshte te bej qe njerezit te fokusohen jo vetem ne gjerat shtese te permiresimeve”. Ai tha se formula e Apple ndryshon nga ajo e Google. Ndersa pyetjes mbi luften termoberthamore te Steve Jobs, ai iu pergjigj :”Sa mire po shkon?”.


Evente

Rikthehet TË RINJTË FLASIN!

Korrik 31, 2019
2 PM – 5 PM