Kur te faturojne 1200 dollare per te pare emailet ne avion - Business Magazine Albania

Kur te faturojne 1200 dollare per te pare emailet ne avion


Nese po fluturoni drejt Singaporit, Japoni, me nje linje nderkombetare mos guxoni te shikoni emailet. Ajo qe mund tju faturojne per perdorimin e Wifi mund te jete nje shume me e larte se bileta qe keni paguar per te udhetuar drejt Singaporit.

Te pakten kete gje zbuloi, Jeremy Gutsche, themelues i faqes online, TrendHunter.com i cili mori nje fature te majme prej $1,171.46 per perdorimin e 30MB gjate udhetimit te tij drejt Singaporit, sipas Business Insider.

Ai mendoi se kishte nenshkruar per nje mbulim me Wifi per nje shume prej 30 dollaresh. Ai tha se me se shumti u mor me emailet. Ai pershkruan udhetiminin e tij keshtu:

“Ne nje moment, harxhova rreth nje ore per te shkarkuar nje dokument ne powerpoint me vlere 4MB. Ndoshta ky dokument me kushtoi plot 100 dollare per tu shkarkuar. I cova edhe punes sime nje email duke i njoftuar se procesi i shkarkimit po zgjaste. Ky email ndoshta me kushtoi 10 dollare. Me pas fjeta pjesen me te madhe te udhetimit. Por nuk e mendova fare se ne fund do te paguaja me shume se 1000 dollare.

Jo nje mberritje fort e kenaqshme ne Singapor!

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0