Kompania Google beri publik programin “notebook” - Business Magazine Albania

Kompania Google beri publik programin “notebook”


Kompania Google po zhvillon nje aplikim web, per te punuar me shenimet-tekst. Sherbimi i ri do te quhet “Google Keep”.
 
Aktivizimi i programit “Keep” u be i njohur te dielen, por kompania Google ne te njejten dite e nxorri sherbimin offline.
 
Tani ne adresen “Keep” hapet nje faqe me njoftimin “error 404”. Sipas linkut, sherbimi i shenimeve do te jete pjese e “rese” se ruajtjes se dokumeneteve “Google Drive”.
 
Ata qe kane arritur te punojne me programin “Keep” theksojne se aplikimi lejon krijimin e shenimeve-tekst dhe hartimin e listave.
 
Shenimet joaktuale mund te dergohen ne arkiv. Te gjitha shenimeve mund t’u bashkangjiten ilustrime.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0