Kia & Volvo Albania, erdhën me risi në Automotive Fair Albania - Business Magazine Albania

Kia & Volvo Albania, erdhën me risi në Automotive Fair Albania

Mektrin Motors ka shpalosur prurjet më të reja në treg gjatë Automotive Fair Albania. Ne zhvilluam një intervistë me Geraldo Merkaj, menaxher shitjes i Kia Albania, pjesë e Mektrin Motors.Ky koncesionar sjell në tregun tonë brande si: Kia, Jaguar, Land Rover dhe Volvo. 

Jemi këtu në Automotive Fair Albania, cila është risia që keni sjellë në këtë edicion?

Risia e këtij edicioni kanë qenë makinat elektrike, jo vetëm nga brend-et që ne përfaqësojmë, por nga të gjithë brand-et që janë në këtë panair. Risia e dytë janë organizatorët. Kjo është hera e parë që një lloj panairi bëhet në qendrat e banuara, në qendër të kryeqytetit, duke qenë se herët e tjera ka qenë në periferi. Kjo e bën më të prekshëm nga njerëzit dhe nga banorët e Tiranës. 

Cili është automjeti që prezantoni në këtë edicion të dytë?

Kia përfaqësohet nga dy modele: Kia Sorrento dhe Kia EV6 GT line modeli është elektrik, ndërsa Volvo përfaqësohet nga dy modele Volvo xs 40 elektrik dhe volvo xc60 me motorr nafte. Risi në këtë panair ne kemi modelin Polestar 2, të cilin e sjellim për herë të parë.

Cilat janë pikat e forta të Mektrin Motors dhe pse duhet të zgjedhim Mektrin Motors dhe jo kompani të tjera?

Një ndër pikat më të forta të Mektrin Motors është eksperienca dhe vjetërsia që ka në tregun shqiptar, i cili ka mbi 20 vjet në këtë treg, siguria që i jep klientëve dhe blerësve dhe gjithë modelet që vijnë nga brandet më të njohura dhe me garanci nga prodhuesi. Në qoftë se marrim shembullin e Kias, Kia është një ndër brandet me garancinë më të madhe. Ka 7 vite garanci nga prodhuesi.

Si ka qenë eksperienca e Kias dhe Mektrin Motors gjatë këtyre ditëve të panairit?

Nëse krahasojmë eksperiencat me vitet e mëparshme kjo duke qeneë në qendër të kryeqytetit dhe numri i vizitorëve ka qënë shumë i lartë. Modelet që ne përfaqësojmë kanë pasur mundësi të shihen nga një numër më i madh njerzish dhe kjo është një gjë pozitive për bandet që ne përfaqësojmë, si dhe për kompaninë. 

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0