Kerkim me ze nga Google, shume shpejt per iPhone dhe iPad


Apple heq, Google merr. Nese ditet e kaluara nga Cupertino eshte hequr aplikacioni Youtube nga iOS beta 4, tashme nga Mountain View do te vere dicka ne sistemin operativ te molles.

Flitet shume per asistentet vokale : Nga Siria ne Itali do te vije pikerisht me iOS 6, Nina by Nance, eshte gati te debutoje dhe tani i eshte vene Google.

Gjigandi amerikan i software vetem disa ore me pare ka lajmeruar se Kerkimi i saj zanor do te vije shpejt ne iDevice ne nje version te ri, tashme ne gjendje per te kontrolluar dhe filtruar shkronjat dhe fjalet, por ende nuk eshte maturuar, ne Siri.

Me nje loje te kualifikuar, per te anashkaluar licencat dhe pengesat, duhet te mbeshtetesh ne mangesine e Google Now per iOS, duke formuar nje mjet qe ne brendesi te aplikacionit eshte ne gjendje t’i jape perdoruesit nje menyre te lehtesuar dhe nje seri informacionesh shume te dobishme.

Ekziston keto kohe nje manover e madhe e Google qemund te luftoje Apple pikerisht nga brenda, duke ndertuar nje makro-aplikacion qe ka permbajtje te ndryshme si harta, video, posta, kerkimin me ze dhe shume te tjera.

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale