Kampionati Kombëtar i Rafting dhe aventura në brigjet e Vjosës ju presin me 22-24 Mars - Business Magazine Albania

Kampionati Kombëtar i Rafting dhe aventura në brigjet e Vjosës ju presin me 22-24 Mars

Kampionati Kombëtar i Rafting

22-24 mars shënojnë një event të rëndësishëm përgjatë brigjeve të lumit të Vjosës.

Në këto ditë të veçanta të pranverës ju mirëpret “Kampionatin Kombëtar Rafting” dhe “Last Adventure Festival”, organizuar nga Federata Shqiptare e Rafting dhe Fondi Shqiptar i Zhvillimit.

Eventi zhvillohet përgjatë brigjeve piktoreske të lumit Vjosa, në zemër të Përmetit. Përtej kampionatit magjepsës dhe garave emocionuese, festimet në Përmet do të kenë performanca muzikore gjatë mbrëmjeve dhe një gamë të larmishme aktivitetesh tërheqëse si rafting, ture me biçikleta elektrike, hiking, kajak, ushqim të mrekullueshme për të gjithë vizitorët.

Organizatorët ju ftojnë ngrohtësisht të merrni pjesë në këto aktivitete me të dashurit tuaj. Ky rast është i një rëndësie të madhe për të gjithë banorët e zonësm pasi nxjerr në pah rritjen e jashtëzakonshme të sportit të rafting dhe numrit të guidave profesionale. Numri në rritje i udhërrëfyesve profesionistë të rafting tregon rritjen e mbrojtësve dhe përkushtimin e përbashkët për të ruajtur lumenjtë dhe mrekullitë natyrore.

Ndaj, vlerësoni pjesëmarrjen në Përmet në aktivitetet e kësaj fundjave të paharrueshme, ku do të jeni të mirëpritur ngrohtësisht nga ekipet dhe guidat e lumenjve Vjosa, Osum, Bistrice, Drini Zi, Shkumbin, Drinos dhe Bence.

Ju keni këtu një axhendë të detajuar të eventeve

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0