Ide dhuratash për fanatikët e teknologjisë - Business Magazine Albania

Ide dhuratash për fanatikët e teknologjisë

Teksa jemi në prag festash dhe dhuratat janë ato të cilat janë simbolike këto ditë dhe që i bëjnë më të bukura festat, ne kemi përgatitur një ide me dhuratat më të veçanta nga adhuruesit e teknologjisë.

Nothing Ear: Këto janë kufje wireless që ofrojnë ndërprerjen aktive të zhurmës, transparente dhe një dizajn të butë. Janë të përshtatshëm për pajisjet Android dhe iOS dhe kanë një jetëgjatësi baterie deri në 34 orë.

Google Fitbit Charge 6: Kjo është një orë inteligjente që monitoron pjesën e shëndetit , monitoron ritmin e zemrës, nivelin e oksigjenit në gjak, stresin, gjumin, dhe shumë të tjera. Ka një ekran me ngjyra, GPS të integruar dhe një jetëgjatësi baterie deri në shtatë ditë. Gjithashtu sinkronizohet me telefonin tuaj dhe ofron analiza dhe udhëzime të personalizuara.

Bang & Olufsen Beosound Explore: Ky është një boks portativ që ofron tinguj të fuqishëm dhe rezistencë. Është bërë nga alumini i anodizuar dhe ka një dizajn rezistent ndaj ujit dhe pluhurit. Po ashtu, paraqet logon dhe ngjyrat ikonike të Ferrari-t, duke e bërë një aksesor të bukur për pasionistët e makinave.

                   Lexo edhe:Libra, kurse dhe muzikë e shkëlqyer për pushime!

Victrola Eastwood Bluetooth Record Player: Ky është një gramafon me stil retro që mund të luajë regjistra vinili, CD, kaseta, dhe muzikë digjitale. Ka Bluetooth të integruar, boks stereo, dhe një portë për dëgjim me kufje. Po ashtu, vjen me një telekomandë dhe një portë USB për ngarkimin e pajisjeve tuaja.

PlayStation 5: Ky është ndër produktet më in të momentit, që ofron grafika të mahnitshme, ngarkim të shpejtë, dhe lojjra fantastike. Mbështet rezolucionin 4K, normën e freskimit 120Hz dhe teknologjinë e ndjekjes së rrugës së rrezatimit. Po ashtu, vjen me një kontrollues wireless që ka prirës të adaptueshëm, feedback haptik dhe një mikrofon të integruar.

Nespresso Vertuo Pop: Kjo është një makinë kafeje që mund të përgatisë espresso dhe kafe të zakonshme me një prekje. Përdor kapsulat Nespresso që vijnë në shije dhe madhësi të ndryshme. Ka gjithashtu një rezervuar uji të heqshëm, një kohë ngrohje të shpejtë, dhe një funksion ndalimi automatik.

Instax SQ40: Kjo është një kamerë  që printon foto katërkëndëshe në sekonda. Ka një pasqyrë për selfie, një kohëmatës vetvetiu dhe flash mode. Gjithashtu ka një bateri të riciklueshme dhe një portë mikro-USB. Është kompatibël me filmin Instax Square, i cili vjen në ngjyra dhe dizajne të ndryshme.

LC

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0