HTC planifikon lancimin e modelit HTC One Mini 4.3 inc - Business Magazine Albania

HTC planifikon lancimin e modelit HTC One Mini 4.3 inc


Kompania HTC ne menyre te ngjashme me Samsung po planifikon ofrimin ne treg te nje modeli alternativ te smartfonit me te suksesshem te kompanise HTC One.
 
Ashtu si Samsung Galaxy Pocket apo Samsung Galaxy III Mini hardueri i ketij smartfoni nuk do te jete aq cilesor sa modeli nga i cili ai derivon.
Versioni i ri do te quhet HTC M4 dhe do te kete keto parametra: Suporton teknologjine LTE, ekrani (1280×720 p), 2GB DRAM, kamera UltraPixel, CPU dual-core, 16 GB memorie si dhe sistem Android 4.2 Jelly Bean. Persa i perket dizajnimit te pamjes se jashtme eshte shume i ngjashem me HTC One.
 
Disavantazhet e kesaj pajisjeje jane te njejta me ato te HTC One duke perfshire mungesen e baterive te levizshme si dhe pamundesine e ndryshimit te memories me karte microSD. M4 pritet qe me vone te quhet HTC One Mini dhe lancimi i tij do te jete ne tremujorin e dyte te vitit 2013. (PCWorld Albanian)

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0