Hapet tuneli i Llogarasë, ulet me 30 minuta koha e udhëtimit për këtë segment - Business Magazine Albania

Hapet tuneli i Llogarasë, ulet me 30 minuta koha e udhëtimit për këtë segment

Tuneli i Llogarasë me një gjatësi 5.9 kilometra është inaguruar me një ceremoni festive. Tuneli u përshkua nga mjetet e para që udhëtojnë drejt jugut.

Ky tunel lidhet edhe me rrugën e re Orikum-Dukat. Shkurtimi i distancave, pritet të lehtësojë qarkullimin e vendasve dhe të rrisë më tej turizmin. Kohëzgjatja e rrugëtimit për këtë segment do të jetë 4-5 herë më e vogël, duke zbritur nga 40 minuta që përshkohej më parë në 7-10 minuta.

Hapja e tunelit do të ketë disa faza, duke nisur fillimisht me makinat e pasagjerëve dhe autobusët dhe më tej, me mjetet e tonazhit të rëndë.

Tuneli i Llogorasë nis nga ura e Shën Elizës në zonën e Dukatit dhe vazhdon deri në urën e Palasës. Projekti vlerësohet të jetë gati 14 milionë euro.

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0