Graph Search shton si kategori te re kerkimi “postimet dhe komentet” - Business Magazine Albania

Graph Search shton si kategori te re kerkimi “postimet dhe komentet”


Sherbimi Graph search i lancuar para pak kohesh nga Facebook mundesonte nje forme te re kerkimi bazuar ne elemente te ndryshme qe perfshijne perdoruesit, faqet ose fotot, te cilat perbejne njekohesisht dhe kategorite ku kerkuesit mund te bazohen kur perdorin kete sherbim.
 
Nje prej inxhiniereve te krijimit te Graph Search u shpreh se pavaresisht se Facebook ka bere nje pune te shkelqyer me prezantimin e ketij sherbimi per te dhene rezultate sa me te sakta lidh qindra miliarda nyje dhe triliona skaje perseri ka vend per permiresim.
 
Madje mund te thuhet se deri tani vetem sa kemi prekur siperfaqen e nje motori te vertete kerkimi gjitheperfshires ne kete rrjet social.
Per te percaktuar kategorite e reja qe do te radhiten ne Graph Search inxhinieret e Facebook kane perqendruar vemendjen tek ato gjera qe perdoruesit duket se pelqejne me teper gjate kerkimit si dhe tek llojet e pergjigjeve qe ata duan.
 
Kjo ka sherbyer per te percaktuar hapin e radhes qe ka te beje me ndertimin e nje infrastrukture te re te Graph Search duke shtuar kerkimin ne postimet dhe komentet. Facebook prezanton motorin e kerkimit “Graph Search” . Permbajtja qe do te shfaqet si pergjigje do te jete me specifike dhe do te jete me afer kerkeses se perdoruesve. (PCWorld Albanian)

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0