Graph Search, motori me i ri i kerkimit ne Facebook - Business Magazine Albania

Graph Search, motori me i ri i kerkimit ne Facebook


Njoftimet ne Facebook jane te rregullta dhe me te njejten rregullsi edhe pergenjeshtrohen. Kete here njoftimi duket se nuk eshte thjesht vetem nje thashethem.

Rrjeti social ka njoftuar per Graph Search, nje funksion te ri qe ju ofron nje numer metodash per te perdorur funksionin e kerkimit ne Facebook dhe do t’ju ndihmoje te gjeni personat apo dokumentet qe kerkoni.

Rezultatet e para jane pozitive, po flasim per nje mjet te fuqishem kerkimi qe nepermjet perdorimit te filtrave do ju ndihmoje te navigoni mes shume objektesh qe gjenden ne rrjetin social. Versioni standart i kerkimit eshte ende i vlefshem dhe atje ku ka qene gjithmone.

Versioni i lancuar sot eshte versioni ‘B’ i Graph Search dhe fokusohet ne kater zona, persona, fotografi, vende dhe interesa. Kerkesat duhet te jene specifike aq sa ju nevojiten.

Nese po kerkoni dicka specifike qe ju intereson ne boten e Facebook, ky mjet atehere eshte duhuri per ju.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0