Google shton vecorite e administratoreve te IT-se per shfletuesin Chrome - Business Magazine Albania

Google shton vecorite e administratoreve te IT-se per shfletuesin Chrome


Ndermarrja Google ka lajmeruar gjate dites se marte se do te beje shtimin e vecorive qe i mundesojne stafit te IT-se kontrollimin dhe menaxhimin e vecorive te ndryshme ne departamente te caktuara pergjate shfletuesit Chrome.
 
Keshtu, ne departamente te IT-se do te mund te rregullohen konfigurimet per shfletuesin Chrome te instaluar ne kompjuteret shtepiake te punetoreve.
Ne kete menyre, perdoruesit qe punojne ne kompjuteret e tyre shtepiake kane qasje ne aplikacionet e tyre punuese ne ueb, lajtmotive te posacme dhe dyqanin e aplikacioneve duke u qasur ne Chrome me llogarite e tyre Google Apps for Business ose Google Apps for Education, tha ndermarrja gjate dites se marte.
 
“Me menaxhim te bazuar ne cloud, administratoret e IT-se mund te rregullojne me teper se 100 opsione dhe parapelqime per punetoret e tyre nga paneli Google Admin,” shkroi Cyrus Mistry, qe eshte menaxher i larte i produktit, ne Chrome for Business & Education, ne nje postim ne blog.
 
Google lajmeroi po ashtu nje shtojce te re te quajtur Legacy Browser Support qe iu mundeson administratoreve te IT-se qe te konfigurojne shfletuesin ashtu qe ai te mund te leshoje nje shfletues me te vjeter per faqe dhe aplikacione te caktuara ne ueb qe funksionojne me mire me nje shfletues me te vjeter.
 
“Menaxheret e IT-se thjesht percaktojne se cilat faqe duhet te leshohen nga Chrome ne nje shfletues tjeter dhe pastaj e vendosin kete politike te Chrome per te gjithe punetoret,” shkroi Mistry. (PCWorld Albanian)

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0