Google+, rrjeti social i dyte me i madh ne bote pas Facebook - Business Magazine Albania

Google+, rrjeti social i dyte me i madh ne bote pas Facebook


Google+ eshte bere tashme rrjeti i dyte social me i madh ne bote, duke kaluar Twitter qe renditet i katerti. 
 
Gjithsesi, te dyja rrjetet jane shume larg Facebook-ut, i cili, sipas nje sondazhi te fundit, perdoret nga me teper se 51% e popullsise online ne bote.
 
Trendstream Global Web Index vlereson se per tremujorin e fundit te vitit 2012, Facebook kishte 693 milione perdorues aktive, i ndjekur nga Google+ me 343 milione.
 
Firma ka konsideruar edhe YouTube si nje rrjet social dhe sipas vleresimeve, ka rezultuar se faqja renditet e treta, e ndjekur nga Twitter qe ka 288 milione perdorues aktive.
 
Studimi nuk numeron numrin total te perdoruesve, por vetem ata aktive me kriterin nje mujor. Ne tetor, Mark Zuckerberg u shpreh se Facebook kishte 1 miliard perdorues aktive ne muaj.
 
Edhe pse Google+ renditet rrjeti i dyte me i madh ne bote, shume njerez mendojne se platforma eshte si nje “qytet fantazem”, duke qene se te pakte jane ata qe kontribojne per te. Megjithate, Google po punon fort per ta ndryshuar kete fakt. 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0