Google ndryshoi ne shenje respekti logon me imazhin e asteroidit - Business Magazine Albania

Google ndryshoi ne shenje respekti logon me imazhin e asteroidit


Internet-kompania Google per shkak te meteorit qe ra mbi Ural hoqi nga faqja kryesore logon e vecante, qe i dedikohej afrimit te asteroidit 2012 DA14 me Token, njoftoi sherbimi rus per shtyp i Google.
 
Kompania nuk ka njoftuar ende nese ka patur me pare raste te heqjes se logove.
 
Logo tradicionale e Google ne faqen kryesore te motorit te kerkimit u zevendesua te premten me nje version te animuar (multiplikativ), ne te cilin me te vendosur shigjeten klikuese mbi shkronjen e pare, shkronja e dyte “G” ne emertimin e kompanise perkulej ne perpjekje per t’iu shmangur asteroidit qe fluturonte mbi te.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0