Google mund te nxjerre tabletin e ri Nexus 11 ne muajin maj - Business Magazine Albania

Google mund te nxjerre tabletin e ri Nexus 11 ne muajin maj


Edhe pse tableti i Google Nexus 10 nuk ka qene ndonje sukses, kompania po pergatitet per te nxjerr tabletin Android edhe me te madh.
Sipas raportit te SamMobile, Samsung eshte ne pritje per aprovimin e Google per ndertimin e Nexus 11, tabletin e ri 11 inc ekran, procesor Exynos me 8 berthama, dhe nje vend per MicroSD per nje zgjerim te hapesires prej 64 GB.
 
Nese ky raport eshte i vertete, atehere Nexus 11 do te jete tableti i pare ne bote me 8 berthama. Nexus 7, lider i shitjeve nga tabletet e Google
Sipas nje studimi, Google ka shitur me pak se 1 milione tablete Nexus 10 krahasuar me 6.8 milione tableta Nexus 7. Nexus 7 eshte nje tablet i lire me nje eksperience te mire te Google dhe me nje perfomance te larte.
 
Shumica e njerezve nuk duan t’ia dine per specifikimet, por per eksperiencat qe ata perjetojne. Mungesa e aplikacioneve te Android ndoshta e ka penguar rritjen e shitjeve te tableteve.
 
Nese Google dhe Samsung po punojne per tablete edhe me te medhenj atehere ata duhet te punojne me shume me specifikimet. Ekziston nje mundesi qe Google te nxjerre tabletin e madh ne konferencen e muajit maj, por me te mire nga ana harduerike. (PCWorld Albanian)

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0