Google Earth ju lejon te “udhetoni” neper bote me ane te duarve tuaja (Video) - Business Magazine Albania

Google Earth ju lejon te “udhetoni” neper bote me ane te duarve tuaja (Video)


Google Earth nxori elementin e saj me interesant. Me ane te teknologjise se kontrollit te levizjeve, tani perdoruesit mund te perdorin duart per te levizur drejt hapesirave te tokes.
 
Kompania lajmeroi ne Diten Nderkombetare te Tokes bashkepunimin me ofruesin e kontrolluesit te levizjeve 3D Leap Motion per te “sjelle” Google Earth ne pellembe te duarve tuaja.
 
Nese jeni nje nga 1 miliarde perdoruesit desktop te Google Earth, juve do t’iu nevojitet vetem nje kontrollues levizes Leap Motion. Vjen bashke me softuerin i cili ben sinkronizimin e harduerit me Google Earth.
 
Si fillim ky kontrollues do te vij vetem per komunitetin e Leap Motion, dhe me pas do te dal per publikun e gjere. Google gjithashtu ka prezantuar edhe variantin e Google Earth, Earth Pro 7.1, qe i lejon organizatat te punojne mbi hartat dhe masin dhe pamjet e faqeve. (PCWorld Albanian)
 
 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0