Facebook-u ka terhequr rreth 1 milione shkarkime te aplikacionit te tij “Home” - Business Magazine Albania

Facebook-u ka terhequr rreth 1 milione shkarkime te aplikacionit te tij “Home”


Facebook-u ka terhequr rreth 1 milione shkarkime te aplikacionit te tij “Home” brenda muajit qe doli ne treg. Aplikacioni, qe merr rolin e ekranit kryesor te pajisjeve, e vendos Facebook-un ne qender te telefonit.
 
Ne vend te ekranit normal qe ne kemi apo te nje aplikacioni qe lancohet kur telefoni “zgjodhet” nga gjumi, perdoruesi tani shohin ekranin e aplikacionit “Home”, pra faqen kryesore te Facebook-ut, fotografite, statuset e postuara nga miqte e tij.
 
“Ky numer eshte vleresuar nga ne brenda pritshmerise tone”, tha Cory Ondrejka, drejtor i inxhinierise mobile ne Facebook. “Ne mendojme se ky numer eshte shume pozitiv per te filluar”.
 
Perdoruesit jane kryesisht adoptues te meparshme qe kane kerkuar specifikisht ne dyqanin e Android Play per te gjetur aplikacionin, tha kompania.
Duke i vendosur ne qender te perdoruesve postimet e Facebook-ut, ka shkaktuar nje rritje prej 25% te kohes qe ata kalojne ne Facebook, tha Ondrejka.
 
“Facebook aktualisht eshte aplikacioni me i perdorur ne pajisjet mobile”, tha ai. Kesaj jave do te lancohet dhe nje version me i ri i Facebook Home, bashke me nje version te permiresuar te aplikacionit te Facebook. (PCWorld Albanian)

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0