Facebook sfidon Skype me te rejat e mesazheve - Business Magazine Albania

Facebook sfidon Skype me te rejat e mesazheve


Facebook sfidon Skype. Ne perpjekje per te qene ne linje me konkurrencen ne tregun e aplikacioneve per dergimin e mesazheve dhe bisedimin ne internet, Facebook ka perditeson Messengerin e tij me dy te reja interesante, mundesia e regjistrimit te mesazheve me ze dhe dergimi me pas tek miqte dhe mundesia per telefonatat VolP falas (per momentin ky sherbim eshte i disponueshem vetem per perdoruesit e iOS ne Kanada).

Ky perditesim do te jete i mundur si per Android dhe per iOS. Deri me sot mesazhet ne Facebook dergoheshin vetem me tekst, emotion dhe fotografi. Me perditesimin e ri aplikacioni do te kete funksione te reja duke permiresuar ndjeshem menyren e komunikimit dhe me funksionin e ri ‘Record Message’ do te regjistrohen mesazhet e reja qe do i dergojme miqve.

E vetmja gje qe duhet te bejme eshte te shtypim butonin record ndersa flasim dhe ta dergojme kur ta kemi mbaruar. Pjesen tjeter do ta kryeje aplikacioni. Por ky sherbim nuk eshte dhe aq i ri sepse perdoruesit ne Kanada do te mund te flasin falas permjet Skype, tamam tamam jo falas se duhet lidhja me internetin permes Wi-Fi apo 3G.

Por telefonatat VolP falas per perdoruesit e rrjetit social me iOS do te kryhen sapo Facebook te mbeshtese te gjithe trafikun e sherbimit. Ky sherbim nuk eshte i ri per ata qe perdorin Skype por te flasesh me miliarda miq ne Facebook eshte dicka madheshtore. Tani na mbetet te shohim sesi do ndryshoje integrimin e Skype ne Facebook ky sherbim.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0