Facebook lancon replikat ndaj komenteve - Business Magazine Albania

Facebook lancon replikat ndaj komenteve


Perkrah funksionit ‘Like’ ndodhet edhe ‘Reply’. Rrjeti social i Mark Zuckerberg ka perfshire nje tipar te ri ne gjendje qe te pastroje pamjen e faqes, si ditar te ri dhe duke bere te mundur pjesemarrjen, por edhe leximi i diskutimeve do te jete me organik.

Pra, nuk ka vetem ‘pelqej’ dhe pergjigje vijuese. Ne profilet e perdoruesve te Facebook jane shfaqur edhe mundesite per te komentuar komentet. Pra perdoruesit do te mund t’i pergjigjen postimeve specifike nen komentin kryesor, sic ndodh ne platformat me te avancuara te diskutimit online.

Keshtu, ne rrjetin social kane ardhur komentet e ‘mbivendosura’, qe perdoren per t’iu pergjigjur nje nderhyreje pa pasur frike se komenti yt do te jete i fundit ne rradhe dhe mbase nuk do te lexohet nga ai person qe replikon.

Ne krah te ‘like’ do te jete ‘reply’. Ky eshte nje funksion i ri qe Mark Zucekeberg ka menduar per te kompletuar disi faqen dhe te mundesoje pjesemarrjen. Do te jete e mundur te regoni menjehere ndaj komenteve qe ju interesojne dhe personi qe replikoni vendos nese do t’i fshehe komentet apo jo.

Ku funksion mund te shtohet kur te shfaqet ne panelin e menaxhimit dhe do te jete aktiv ne te gjitha profilet dhe faqet e rrjeti social qe prej dates 10 korrik.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0