Facebook Home i kalon 1 milion shkarkime - Business Magazine Albania

Facebook Home i kalon 1 milion shkarkime


Por jo te gjithe jane te kenaqur … Eshte shkarkuar per perdorim nga nje mase e madhe perdoruesish, nje milion shkarkime ne Google Play per Facebook Home ne vetem 4 jave, nje boom qe e prisnin shume pak por qe duket se nuk po e shijon suksesin e provuar njehere.

Ankesat e perdoruesve neper komente i perkasin grafikes te ndryshme nga kompjuteri dhe ndaj eshte e parehatshme per tu ristudiuar nje akses i shpejte.

Behet fjale per problematika jo teknike, por ne thelb estetike. Buget e shenjuara do te pastrohen ne shume pak ore duke e bere sherbimin shume efikas dhe funksional.

Per cdo version te shkarkuar, te disponuesheme cdo 4 jave, i shtohet dhe mbeshtetja ndaj pajisjeve te reja edhe pse nje pjese e madhe e perdoruesve qe perdorin iPhone nuk e kane ende versionin per smartfonin si perdoruesit e Windows Phone.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0