Zgjidhje, Vetëm me një klik!


Aladini në bashkëpunim me Coolab, Gral dhe “Kryebashkiakun e Natës” organizon një bashkëbisedim me komunitetin ku do të flasin për sfidat e E-commerce në Shqipëri. Si arriti një startup të bëhet faqja më e madhe e shitjeve online? Gjithashtu do të flitet për hapësirat më të reja të cilat ndihmojnë komunitetin dhe përmirësimin e klimës së biznesit.

Në ambientet e Coolab janë të ftuar të gjithë ata që duan të mësojnë më shumë në lidhje me E-commerce dhe për planet e të ftuarve për 2020.

Valer Pinderi – CEO i Aladini.al
Arlind Haxhijaj – Themelues dhe drejtues Coolab
Rezart Cenaj – Kryebashkiaku i Natës (Bashkia Tiranë)
Pranvera Rrapushi – Themeluese dhe CEO e Gral.al

Pas panelit secili prej tyre do të mirëpresë pyetjet tuaja në lidhje me e-commerce, startup, workspace dhe planet në të ardhmen.

Pas panelit koha për networking dhe njohje të reja shoqëruar me pije dhe koktail.

Në përfundim të takimit Aladini ka rezervuar disa surpriza për pjesëmarrësit.

Për më shumë informacion klikoni Këtu.

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale