Zgjidhje të TIK për Gratë Sipërmarrëse - Business Magazine Albania

Zgjidhje të TIK për Gratë Sipërmarrëse


TIKBERZH organizon në Tiranë në datat 4-5 dhe 11-12 Dhjetor 2018 trajnimin me temë: “Zgjidhje të Teknologjisë së Informacionit dhe Komunikimit për Gratë Sipërmarrëse”, në ambientet e Hotel Opera, Tiranë.

Qëllimi i këtij trajnimi është të aftësojë drejtueset e bizneseve të kuptojnë mundësitë që ju ofron Teknologjia e Informacionit dhe Komunikimit (TIK) në rritjen e efektivitetit të biznesit të tyre dhe të zbatojnë programet dhe aplikacionet e duhura për të udhëhequr biznesin drejt rritjes. Këto objektiva do të arrihen nëpërmjet moduleve që do të trajtohen gjatë 4 ditëve të trajnimit:

  • Çfarë mund të bëjë TIK për ju?
  • A jeni gati për zgjdhjet që ofron TIK?
  • Si të zgjidhni programet dhe aplikacionet e duhura për biznesin tuaj?
  • Si të menaxhoni ndryshimin që sjell TIK?

Përmbajtja e trajnimit është krijuar posaçërisht për gratë në biznes. Shtrirja e tij në dy periudha të ndryshme do t’ju japë mundësinë të zbatoni disa nga aftësitë e marra në pjesën e parë dhe njëkohësisht, të reflektoni mbi mënyrën e menaxhimit të financave të biznesit tuaj. Gjithashtu, pjesa e dytë e trajnimit do t’ju ofrojë teknikat e duhura për të aplikuar në institucionin e duhur financiar për të marrë financimin që do ta kalojë biznesin tuaj në nivelin tjetër. Trajnuesit Julian Demeti dhe Elsa Denaj sjellin kombinimin e ekspertizës shumë-vjeçare në krijim dhe zbatimin e programeve dhe aplikacioneve TIK për bizneset dhe teknikat e duhura për përcjelljen e dijes tek pjesëmarrësit dhe zbatimin e saj në praktikë.

Ju rikujtojmë se që të mund të merrni pjesë në këtë trajnim duhet të jeni përfaqësuese e një kompanie, e cila ka administratore Grua (ose person fizik Grua) dhe së bashku me aplikimin duhet të dërgoni një kopje të QKR së kompanisë.

Afati i fundit i aplikimit është data 30 Nëntor 2018 dhe vendet janë të limituara.

Pagesa për pjesëmarrjen në trajnim kushton 100 Euro.

Për të aplikuar shkarkoni: Formular aplikimi – Zgjidhje të TIK për Gratë Sipërmarrëse

Programin e trajnimin e gjeni në: Programi i trajnimit – Zgjidhje të TIK për Gratë Sipërmarrëse

Gjithashtu ju rikujtojmë edhe për plotësimin e Business Lens si nje element i rëndësishëm i programit për Gratë në Biznes: https://tinyurl.com/yaxskq43

Për më shumë inforamcion kontaktoni në [email protected] ose në numrat e telefonit +355 69 20 66230 / 04 2259 439.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #27 - Nëntor 2021

Miq, lexues të BusinessMag,

Ky numër i ri revistës vjen në një sezon të nxehtë plot me zhvillime interesante në botën e startupeve. Jam i sigurt që secili nga ju është i ngarkuar shumë më tepër se në çdo periudhë tjetër në përpjekjet për të çuar gjërat përpara, ndaj ju falenderoj që po gjeni kohën për të lexuar këto rreshta. 

Dikush më pyeti sot, sa optimist je për të ardhmen? U përgjigja pa menduar, se kjo nuk është pyetje për një sipërmarrës. Ne optimizmin e kemi në gjak, pasi është stimuli kryesor që çon përpara iniciativat e çuditshme që ndërmarrim, shpesh pa u menduar gjatë! 

Këtë optimizëm përpiqemi ta sjellim në faqet në vazhdim nëpërmjet intervistave me personazhe të njohur dhe të panjohur, të cilët me punën e tyre të përditshme ndikojnë në jetën e mijëra njerëzve përreth. 

Me punën që bëjnë, me historitë që rrëfejnë mbi sfidat e ndryshme, mes dështimesh dhe suksesesh ata/ato frymëzojnë, motivojnë duke përshkruar maratonat vetjake drejt suksesit; pavarësisht pengesave, duke kaluar nga dështimi në dështim, por pa humbur entuziazmin (siç thotë dhe Churchill). 

Njihuni …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0