Vjen edicioni i 5 i Leadership Forum: "People & Resources : Thriving Human Cultures" - Business Magazine Albania

Vjen edicioni i 5 i Leadership Forum: “People & Resources : Thriving Human Cultures”

18-04-2024 09:00:00 Join

Ajo që filloi kur disa njerëz zgjidhën problemet gjatë pandemisë me kafe, tani është bërë një nismë  ndërkombëtare. Ju ftojmë të merrni pjesë në Forumin e Lidershipit më 18 Prill, të kontribuoni dhe të ndihmoni në ndërtimin e një të ardhmeje më të mirë së bashku.

Studimet e Deloitte mbi tendencat e kapitalit njerëzor në Shqipëri dhe jashtë saj tregojnë se është më e rëndësishme se kurrë të nxiten kulturat e punës që fuqizojnë lidhjet njerëzore. Rritja e AI shton kompleksitetin për ata që kërkojnë të udhëheqin mirë. Marrëdhëniet e ndërtuara mbi integritetin përfshijnë dhënien dhe marrjen, dhe ka fuqi në mençurinë e lashtë “Është më e bekuar të japësh sesa të marrësh”.Si u jepni të tjerëve? Si ju japin të tjerët? Në cilat fusha mund t’i ndihmoni njerëzit përreth jush të rriten dhe të zhvillohen më tej? Si mund të ndikojmë ne në Forumin e Lidershipit te njerëzit që mund të ndikojnë?

Data: 18 Prill 2024

Vendi: Xheko Imperial Luxury Boutique Hotel
Kostoja: 40 Euro (norma e biznesit). Norma individuale është 20 Euro, kurse për studentë është 10 Euro.
Regjistrimi: Kontaktoni Ana Shehu – ana.shehu@tcn.al / 068.205.4286.

Po e mbyllim me disa shprehje që lidhen edhe me temën:

The total was greater than the sum of the parts.” – Steve Jobs 

“It is not always easy to love those close to us.” – Mother Theresa 

“It’s Always About People.” – Chris Allen

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0