Trajnim: Legjislacioni tatimor në praktikë - Business Magazine Albania

Trajnim: Legjislacioni tatimor në praktikë

Legjislacioni tatimor
26-09-2022 09:00:00

Finance Partner, ofron trajnim në “Legjislacioni tatimor në praktikë”

Finance Partner është një qendër kursesh e licensuar në QKL, e njohur nga Ministria e Financave dhe Ekonomise per ofrimin e kurseve profesionale.

Modulet e kursit janë:

– Moduli 1. LIGJI PËR PROCEDURAT TATIMORE

– Moduli 2. LIGJI PËR TATIMIN MBI TË ARDHURAT

– Moduli 3. LIGJI I TATIMIT MBI VLERËN E SHTUAR (TVSH)

– Moduli 4. LIGJI PËR FISKALIZIMIN, “FATURA ELEKTRONIKE DHE SISTEMI I MONITORIMIT TË QARKULLIMIT”. Self Care

– Moduli 5. LIGJI PËR SIGURIMET SHOQËRORE DHE SHËNDETËSORE

– Moduli 6. LIGJI PËR SISTEMIN E TAKSAVE KOMBËTARE

– Moduli 7. LIGJI PËR SISTEMIN E TAKSAVE VENDORE

– Moduli 8. MARRVESHJET NDËRKOMBËTARE ” ELIMINIMI I TAKSIMIT TË DYFISHTE”

– Moduli 9. LIGJI PËR QENDRËN KOMBËTARE TË BIZNESIT QKB

– Moduli 10. LIGJI PËR TREGTARËT DHE SHOQËRITË TREGTARE

– Moduli 11.LIGJI PËR KONTABILITETIN DHE PASQYRAT FINANCIARE

– Moduli 12. LIGJI PËR OJF (i ndryshuar)

 

Lektorët e kursit: kursi shpjegohet nga jurist të administratës tatimore, hartues, dhe interpretues të legjislacionit tatimor në Shqipëri.

SEANCA E PARË E KURSIT ËSHTË FALAS PËR TË TESTUAR PROGRAMIN E KURSIT DHE PROFESIONALIZMIN E LEKTORËVE.

Kush mund ta ndjeke kursin?

Trajnimi më profesional për Ekonomistët, Juristët, Stafet e Shoqërive Tregtare, OJF, Enti Publik, Institucione Shtetërore, etj

Në përfundim të kursit pjesmarresit pajisen me certifikatën e kursit, e njohur nga Ministria e Financës dhe Ekonomisë si formim profesional.

Oraret e kursit

Kohëzgjatja e kursit është 5 javë, zhvillohen 12 seanca, 2 orë / seanca.

Kursi zhvillohet dy ose tre here gjatë javës, pasdite, Ora: 17:30 – 19: 30.

Tarifë e arsyeshme dhe paguhet me këste.

Nëse jeni të interesuar, regjistrohuni!

Ose shkruani apo telefonin në: 068 82 38 297

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0