Tech Camp hap thirrjen për regjistrime - Business Magazine Albania

Tech Camp hap thirrjen për regjistrime

15-06-2021 Join

TechCamps janë seminare që lidhin ekspertë të sektorit privat të teknologjisë me popullatat kryesore – gazetarë, organizata joqeveritare, biznese, studentë, avokatë të shoqërisë civile dhe më shumë – për të eksploruar dhe zbatuar zgjidhje të reja teknologjike për çështjet globale.

TechCamp Slovenia do të jetë një event rajonal për pjesëmarrësit nga Sllovenia, Serbia, Kroacia, Bosnja dhe Hercegovina, Kosova, Mali i Zi, Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria. Ky event do të ndihmojë në pajisjen e pjesëmarrësve me aftësitë e nevojshme për të informuar publikun dhe politikë-bërësit kryesorë për nevojën dhe burimet në dispozicion për të rritur sigurinë kibernetike dhe për të galvanizuar veprimin drejt mbrojtjes së sistemeve të prekshme, ekosistemeve të medias, infrastrukturës dhe rrjeteve të tjera jetësore.

Eventi do të zhvillohet në IEDC – Bled School of Management Campus, Bled, Slovenia, për të gjithë pjesëmarrësit nga Sllovenia dhe do të transmetohet virtualisht për pjesëmarrësit rajonal. Faza e parë do të zhvillohet në datën 21 Tetor 2021, ndërsa faza e dytë në Mars të 2022, e cila do të zgjasë dy ditë dhe udhëtimi, akomodimi si dhe dreka gjatë eventit do të ofrohet nga TechCamps. 

Formulari duhet të plotë sohet brenda datës 15 Qershor 2021!

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0