Samiti i Startup-eve BE

Samiti i Startup-eve BE

28-05-2020 10:00:00 Tirana, Albania

Je një startup i ri sipërmarrës në kërkim të prezantimit, marrjes së njohurive profesionale dhe (më e rëndësishme) në kërkim të një cmimi të madh? Shiko kriteret më poshtë dhe apliko tani.

Kriteret për aplikantët

  1.    Jeni në fazën e hedhjes së farës
  2.    Jo më të “vjetër” se 2 vjet biznes
  3.    Nuk keni siguruar ende fonde VC
  4.    Jeni në Europë

Samiti i Startup-eve BE do të përzgjedhë startup-et më të mira të Europës dhe do t’i mbledhë bashkë duke u ofruar mundësinë të mësojnë nga sipërmarrësit europianë më të suksesshëm të kohës sonë.

  • 1500 Pjesëmarrës
  • 8000 Takime
  • 850 Themelues
  • 300 Investitorë
  • 70 Folës

Samiti i Startup-eve BE do të mbledhë bashkë mbi 1500 themelues, etuziastë startup-esh, korporata, investitorë finacues, sipërmarrës kapitalesh dhe media nga e gjithë Europa. Eventi dy ditor është një mundësi shumë e mirë për të krijuar netëork, një pikë takimi për sipërmarrësit e rinj dhe investitorët të cilët ksnë për qëllim të ndërtojnë kompani ndërkombëtare teknologjike.

Lexo: Dilema e sigurisë kibernetike në epokën dixhitale

Folësit e konfirmuar deri më tani
Drejtuesi iFounders Pledge, David Goldberg do të ndajë me ne GuestReady, AirSorted, dhe Homelike do të flasë për të ardhmen e Airbnbn Management & Short-Term RentalsNuk duhet të humbisni Fireside Chat me CEO-n e Glovo Oscar PierreVasco Pedro, Themelues dhe CEO i Unbabel, do të ndajë rruëtimin e ndërtimit të startup-it me rritjen më të shpejtë në Portugali.

Kompeticioni pitch
Gjatë Samitit të Startup-eve BE, do të zhvillohet një kompeticion i madh pitch mes 15 startup-eve më të mira europiane të cilat janë në fazën fillestare. Startup-et e përzgjedhura do të prezantojnë idenë e tyrë të biznesit për 3 minuta para pjesëmarrësve dhe jurisë eksperte që përbëhet nga investitorë të njohur. Startup-i fitues do të marrë një cmim të madh prej 75.000 eurosh. Afati i pranimit të aplikimeve është 29 shkurt. Për më shumë informacion lexoni këtu.

Kohëzgjatja dhe biletat
Eventi do të zhvillohet gjatë datave 28-29 maj, nga ora 10:00-18:00. Në mbrëmjet e të dyja ditëve do të ketë edhe koktejle për të munduar zgjerimin e netëork-ut. Duke u krahasuar me eventet e tjera të mëdha teknologjike, cmimet janë të përballueshme. Biletat fillojnë nga 169 euro për themeluesit e startup-eve dhe sipërmarrësve të rinj, 349 euro për investitorët dhe 449/590 euro për korporatat dhe ofruesit e shërbimeve.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0