Qasje në financim për kompanitë e reja - Business Magazine Albania

Qasje në financim për kompanitë e reja

Qasje në Financim për Kompanitë e Reja
24-11-2023 10:00:00 Join

Frankfurt School of Finance & Management, në bashkëpunim me German Development Bank (KfW) dhe TechSpace, zhvillon sesionin informues mbi mundësitë e financimit të startup-eve.

Ky sesion informues do të ofrojë njohuri për mbështetjen dhe mundesite e akses në financim për Startup-et. Gjithashtu, do të ofrojë një mundësi për t’u përfshirë në diskutime me institucionet financiare që janë të specializuara në ofrimin e produkteve dhe shërbimeve financiare për këtë kategori dinamike biznesi.

Detajet janë si më poshtë:

• Data: 24 Nëntor 2023

• Ora:   10:00 – 12:30

• Vendndodhja: TechSpace, Rruga Papa Gjon Pali II, No. 3, Tiranë (Pranë AKSHI).

Gjatë aktivitetit, ju do të keni mundësinë të mësoni rreth opsioneve të financimit dhe mbështetjes në dispozicion të startup-eve në rrugën e tyre drejt suksesit.

Parashikohet një seancë produktive dhe tërheqëse, ku do të keni mundësinë të lidheni me përfaqësues të institucioneve financiare si dhe mundësitë e ofruara nga TechSpace. Kjo do t’ju krijojë lidhje të vlefshme dhe potencialisht të eksploroni bashkëpunime që mund të nxisin rritjen e startup-it tuaj.

Ju lutemi regjistrohuni në https://forms.office.com/e/Tj7u4WVfNx dhe konfirmoni pjesëmarrjen tuaj.

Meqenëse vendet janë të kufizuara, ju lutemi të rezervoni vendin tuaj menjëherë.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0