Michael Tasellari sjell SpaceX në Shqipëri me eventin "SpaceX, from Albania to USA" - Business Magazine Albania

Michael Tasellari sjell SpaceX në Shqipëri me eventin “SpaceX, from Albania to USA”

Michael Tasellari sjell SpaceX në Shqipëri me eventin "SpaceX, from Albania to USA"
15-02-2024 13:00:00 Join

Michael Tasellari, një i ri shqiptar që punon në SpaceX ndan me ne udhëtimin e tij të mrekullueshëm nga Shqipëria në SHBA dhe përvojat e tij emocionuese në një nga kompanitë kryesore të hapësirës ajrore në botë. Mos e humbisni këtë mundësi për të dëgjuar drejtpërdrejt se si vendosmëria dhe pasioni mund t’ju bëjnë të arrini majat!

Data: 15 shkurt 2024

Ora: 13:00-15:00

Vendndodhja: Fakulteti i Inxhinierisë Fizike dhe Matematikës, Rruga Sulejman Delvina, Tiranë.

 Kush mund të bashkohet?
✨ Mendje të reja të ndritura që pëlqejnë të frymëzohen
✨ Studentë aspirues me pasion për teknologjinë dhe eksplorimin e hapësirës
✨ Studentë që ndjekin studimet në fusha të teknologjisë, hapësirës ajrore ose tema të ngjashme
✨ Të apasionuar pas teknologjisë të etur për të mësuar nga ekspertë të industrisë

Vendet janë të limituara! Rezervoni tuajat tani!

Nisni një udhëtim frymëzues me Michael Tasellari ndërsa ai ndan përvojat e tij duke punuar në SpaceX! Zbuloni botën magjepsëse të teknologjisë dhe inovacionit të hapësirës ajrore. Bashkohuni skuadrës për një prezantim depërtues në të ardhmen e eksplorimit hapsinor!

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0