Konferenca SPARK.ME 2017 - Aty ku biznesi takohet me inovacionin dixhital - Business Magazine Albania

Konferenca SPARK.ME 2017 – Aty ku biznesi takohet me inovacionin dixhital


Spark.me është një nga konferencat më të rëndësishme të biznesit / internetit në Europën Juglindore. Konferenca është organizuar çdo vit në qytetin bregdetar të Budvas, në Malin e Zi që nga viti 2013, si pjesë e programit të përgjegjësisë sociale të korporatës Domain.ME, një kompani private që është në ngarkim të domain-it kombëtar të internetit të Malit të Zi – .ME

Konferenca e Spark.me është dizenjuar për t’ju inspiruar ju, për të zhvilluar imagjinatën tuaj dhe për t’ ju lejuar të gjeni “shkëndijën” tuaj – atë gjë që ju bën special, atë ide që ju bën ndryshe nga turma, së bashku me njerëzit që ju duhet të njihni për ta bërë këtë ide të ndodhi.

Ju ftojmë të bashkoheni të gjithë ju lider të biznesit, teknologjisë dhe inovacionit, marketerë, startupe, geeks dhe kënaquni afër plazhit. Ju mirëpresim në datat 29-30 Maj 2017 në Budva, në Malin e Zi.

Për të prenotuar biletën tuaj, klikoni KËTU

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0