Kompeticioni MIT Startup Pitch vjen këtë Mars - Business Magazine Albania

Kompeticioni MIT Startup Pitch vjen këtë Mars

30-03-2023 Join

A jeni një sipërmarrës që po përpiqet të ngrijë start-up-in e tij në nivele të reja?

Konkursi i MIT GSW Startup Pitch është një mundësi për të prezantuar kompaninë tuaj dhe për për të fituar para me qëllim zgjerimin e start-up-it tuaj.

Aplikimet do të merren në konsideratë deri më 20 shkurt 2023. Aplikoni sa më shpejt, para se vendet të plotësohen! Semifinalistët do të ftohen pasi aplikimi i tyre të jetë shqyrtuar. Konkursi final do të mbahet më 31 mars 2023. Detajet e plota mbi Kriteret e Pajtueshmërisë mund të gjenden këtu.

Nëse keni pyetje, ju lutem dërgoni një email në [email protected]

Çmimet

Vendi i parë

Çmimi në kesh, 5,000$

Udhëtim i paguar në Boston (biletë dhe hotel deri në 5,000$) me një itinerar paraprak që lidh ekipin me burimet e sipërmarrjes në Boston dhe MIT (p.sh. Qendra Martin Trust, Laboratori i Medias MIT)

Mbështetje e specializuar Mentorimi

Vendi i dytë

Çmimi në kesh, 3,000$

Mbështetje e specializuar Mentorimi në përputhje me nevojat ekipit

Vendi i tretë

Çmimi në kesh, 1,500$

Kualifikime të përgjithshme

Të gjitha ekipet e zgjedhura për të prezantuar në GSW do të jenë në vëmendje për të hyrë në programin e ardhshëm të MITEF Greece Acceleration, që do të mbahet nga shtatori 2023 deri në nëntor 2023.

Të gjitha ekipet e zgjedhura për të prezantuar në GSW do të marrin një stendë gjatë Tech Showcase të konferencës për të treguar produktin / shërbimin e tyre.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0